Extraliga muži ČR (2007/2008)

Senzace! Házenkáři přivezli jednu výhru

31/03/08 Kategorie: Extraliga muži ČR (2007/2008) Autor: Vojtěch Šik

Moc lidí jim nevěřilo, přesto to házenkáři plzeňské Lokomotivy dokázali. Ve čtvrtfinálové sérii play off extraligy proti pražské Dukle se jim včera podařilo napravit těsnou sobotní porážku 23:24 a druhý zápas v hale na pražské Ruzyni vyhráli 20:17. Série hraná na tři vítězná utkání se nyní za stavu 1:1 stěhuje do Plzně, kde se bude hrát v sobotu a v neděli.

„V sobotu jsme sice o gól prohráli, přesto všichni odvedli po všech stránkách kvalitní výkon, za který je jim nutno poděkovat,“ uvedl k prvnímu duelu plzeňský trenér Vladimír Haber.

To, co se nepodařilo Plzni v sobotu, se ovšem povedlo o den později. „Měli jsme perfektní úvod a po dvaceti minutách to bylo 6:1 pro nás. Těžili jsme z výborné obrany a výkonu brankáře Kuriala. Celé utkání jsme nepustili Duklu do vedení. Ve druhém poločase jsme hráli trpělivě a na jistotu a nedovolili soupeři stáhnout náš náskok na méně než dvě branky,“ byl spokojen Haber.

Čtvrtfinále extraligy, 1. zápas: Dukla Praha – Lokomotiva Plzeň 24:23 (13:13). Nejvíce branek Dukly: Lehocký 5, Polášek 5/4, Rams 4. Sedmimetrové hody: 7/5:4/3. Vyloučení: 3:3.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Šetlík 5, Bečvář, Šik 3, Zeus, Houdek, Soukup, Winkelhöfer 3, F. Tureček 1, Matoušík 5/3, Blecha 5, Linhart 1.

2. zápas: Dukla Praha – Lokomotiva Plzeň 17:20 (7:11). Nejvíce branek Dukly: Rams 5/1, Stehlík a Polášek 3. Sedmimetrové hody: 3/2:3/1. Vyloučení: 5:3.

Sestava a branky Plzně: Kurial – Šetlík 5, Bečvář 2, Šik 3, Houdek 1, Winkelhöfer 2, F. Tureček, Matoušík 5/1, Linhart 2.