Zprávy

Plzeň versus Dukla - věčné derby

27/03/08 Kategorie: Extraliga muži ČR (2007/2008) Autor: Vojtěch Šik
Pokud by se měla sepsat kronika házenkářských vazeb mezi Plzní a pražskou Duklou, vydala by na hodně tlustou knihu. Teď napíše další kapitolu. Právě plzeňská Lokomotiva se s Duklou utká ve čtvrtfinále play-off Zubr extraligy házenkářů. Série na tři vítězství startuje v sobotu v Praze.

Program čtvrtfinále
1. zápas 29. března
Dukla - Lokomotiva (16.30)
2. zápas 30. března
Dukla - Lokomotiva (16.30)
3. zápas 5. dubna
Lokomotiva - Dukla (10.30, ČT4)
Případný 4. zápas 6. dubna
Lokomotiva - Dukla (18)
Případný 5. zápas 9. dubna
Dukla - Lokomotiva (?)


"Je to věčné derby, od nepaměti. V Dukle se neustále pohybovali hráči s plzeňskými kořeny," mínil kouč Lokomotivy Vladimír Haber.

Dobře ví, o čem mluví. V roce 1970 právě v Dukle coby talentovaná spojka vybojoval svůj první, tehdy československý titul. "Vedle takových borců jako byli Vícha, Havlík a spousta dalších. A na Duklu vzpomínám rád i v roli trenéra. Pořád je to klub, který má zabezpečení jako málokterý u nás i v Evropě," konstatoval Haber.

Teď však touží Pražany porazit. Právě s Plzní, kterou před deseti lety v roli trenéra dovedl k titulu. A v sezoně 1997/98 byl jedním z jeho svěřenců i Pavel Pauza, současný kouč Dukly a české reprezentace. "Sám jsem byl jedním z těch, kteří ho k nároďáku doporučovali. Je dobře, že u něj je. Pavel má jasnou představu, dnes i zkušenosti z mezinárodní scény," mínil Haber.

I Pauza ctí sílu Lokomotivy. "Chceme postoupit, to je náš jasný cíl. A přál bych si, aby série byla co nejkratší. Ale v tom jsem velmi opatrný," svěřil se kouč Dukly.

Bilance ze základní části této sezony je vyrovnaná, oba týmy využily výhodu domácího prostředí.

"Vždycky se dá něco nového vymyslet, i když se mužstva dobře znají. Ale je to jen o krátkém časovém úseku v utkání. Zkusíme to, jde však o to, zda budeme schopni taktické úkoly plnit," plánoval Haber.

Lokomotiva je před play-off kompletní, uzdravili se i marodi Zeus s Turečkem. Čtvrtfinále může začít.

Další stránka: Sezóna 2019/2020