Zprávy

Dánové, úřadující mistři Evropy, přijedou do Plzně

19/03/08 Kategorie: Zprávy Autor: Vojtěch Šik

Na házenkářskou lahůdku se mohou těšit příznivci tohoto sportu v Plzni. V pátek bude v Městské hale na Slovanech dvěma zápasy zahájen mezinárodní turnaj O pohár České televize, který o víkendu pokračuje v Praze.

Vedle české reprezentace, která se v Plzni utká od 18.15 hod. s nejlepším africkým celkem Egyptem, se mohou diváci těšit i na úřadující evropské šampiony Dány. Ti se od 16.00 hodin utkají se čtvrtým účastníkem turnaje Švýcarskem.

V dánském výběru legendárního kouče Ulrika Wilbeka, jež dovedl na evropský trůn před muži i družstvo žen, sice budou chybět někteří hráči z lednového mistrovství Evropy, přesto lze očekávat velice silný tým. „Dánové nechali některé hvězdy odpočívat, ale určitě se nedá říci, že přijedou s béčkem,“ tvrdí trenér české reprezentace Pavel Pauza.

Soupiska Dánů už je známa, nechybí v ní ani třetí nejlepší střelec letošního ročníku Ligy mistrů Lasse Svan Hansen. V nominaci jsou i výborné levé křídlo Lars Rasmussen, pivot Torsten Laen, spojky Jesper Jensen nebo Klavs Bruun Joergensena.

Pro český tým bude turnaj generálkou na červnovou baráž o postup na světový šampionát, v níž se svěřenci trenéra Pauzy střetnou se Srbskem. To mělo původně také startovat na turnaji O pohár České televize, ale po losu baráže svoji účast odřeklo. Nahradilo je Švýcarsko.

Pauza bude mít k dispozici všechny vybrané hráče. Po zranění se vrací do týmu střelec Filip Jícha z vedoucího týmu bundesligy a semifinalisty Champions League THW Kiel i David Juříček z francouzského Montpellieru, který také na lednovém ME v Norsku chyběl. Jediný otazník je tak nad startem Ondřeje Zdráhaly z německého Groswaldstadtu, který má zdravotní problémy.

„Chtěl bych, aby měli hráči podobné zatížení, jako kdyby byli v klubu. Šanci tedy dostanou všichni nominovaní. Vyzkoušíme si různé sestavy i systémy hry v útoku i obraně,“ naznačil Pauza.

V nominaci kouče české reprezentace nechybí vedle Jíchy ani další odchovanci plzeňské házené.

Z francouzského Chambéry přijede Karel Nocar, z Německa pak brankář Petr Štochl, pivot Václav Vraný, vyhlášený obranář Jiří Hynek a Alois Mráz na spojku.

Autor: Zdeněk Soukup

Další stránka: Sezóna 2019/2020