Zprávy

Házenkáři v závěru smetli Bystřici

19/03/08 Kategorie: Extraliga muži ČR (2007/2008) Autor: Vojtěch Šik

Své poslední představení v základní části extraligy házenkáři Lokomotivy Plzeň zvládli. V neděli porazili doma Bystřici pod Hostýnem vysoko 37:24 a do prvního kola play off postupují ze šesté pozice.

V závěrečných bojích o titul tak narazí Západočeši na pražskou Duklu. Série hraná na tři vítězství odstartuje dvěma zápasy v Praze (29. a 30. března). Potom se hráči přesunou ke třetímu a případnému čtvrtému duelu do Plzně (5. a 6. dubna). Pokud nebude ani potom o postupujícím do semfinále jasno, rozhodující souboj uvidí fanoušci ve středu 9. dubna v hale v pražské Ruzyni.

Další semifinálové dvojice tvoří: Zubří – Hranice, Karviná – Frýdek–Místek a Lovosice – Jičín.

Se svým čtvrtfinálovým soupeřem je Lokomotiva poměrně spokojená. „Určitě jsme nechtěli narazit na moravskou dvojici Zubří – Karviná, která je výkonnostně jistě nejlepší. Věděli jsme, že jediná možnost je skončit do šestého místa, abychom narazili buď na Duklu, nebo Lovosice a to se nám podařilo,“ konstatoval plzeňský trenér Vladimír Haber.

Mezi hrou Pražanů a Severočechů už velký rozdíl nevidí. „Tam už je to myslím jedno, jsou to velmi vyrovnané mančafty. Lovosice mají asi lepší domácí prostředí, ale Dukla zase získala o čtyři body více než oni,“ pokračoval kouč Lokomotivy.

„Věřím ale tomu, že naši hráči jsou schopni více se namotivovat na Duklu. Hodně jich pražským týmem prošlo a mezi těmito mančafty panuje velká rivalita,“ připomněl Vladimír Haber, který v pražské Dukle působil jako hráč v letech 1969/71 a později v tomto týmu usedl i na trenérskou lavici.

Jízdní řád čtvrtfinále extraligy

1. utkání: Dukla Praha – Lokomotiva Plzeň (SO 29. března)

· 2. utkání: Dukla Praha – Lokomotiva Plzeň (NE 30. března)

· 3. utkání: Lokomotiva Plzeň – Dukla Praha (SO 5. dubna)

· případné 4. utkání: Lokomotiva Plzeň – Dukla Praha (NE 6. dubna)

· případné 5. utkání: Dukla Praha – Lokomotiva Plzeň (ST 9. dubna)

Autor: Libor Šiman

Další stránka: Sezóna 2019/2020