Zprávy

V nároďáku už se asi neobjevím

24/01/08 Kategorie: Extraliga muži ČR (2007/2008) Autor: Vojtěch Šik

Martin Šetlík
- v reprezentaci odehrál 243
utkání (to první v roce 1988), startoval na pěti mistrovstvích světa, třech mistrovstvích Evropy, zahrál si také za výběr Evropy. S týmem Kovopetrol Plzeň vybojoval dva tituly mistra České republiky, třetí přidal v Dukle

Vrátil se po pěti letech do reprezentace, aby jí pomohl na házenkářském Euru. Teď už ví, že se tu s ní i rozloučil. "Jestli se ještě v nároďáku objevím? Myslím, že ne," říká Martin Šetlík. V osmatřiceti letech tak nejspíš definitivně končí jeho reprezentační kariéra.

A končí smutně.
Tým na evropském šampionátu v Norsku nezvítězil v jediném zápase, postupně prohrál se Slovinskem,
Chorvatskem a v neděli i s Polskem.
Hned po tomhle utkání Šetlík přiznal: "Jsem děsně zklamanej, ale kdo by nebyl, když jsme neuhráli jedinej zápas."
Přitom tak bídně to s českým týmem nevypadalo. Třeba proti Chorvatům drželi hráči po první půli remízu, s Polskem dokonce vedli. Pak ale přišel mrzutý začátek druhého poločasu a naděje byla fuč.
"Všechny ty naše zápasy byly stejné. Druhou půli jsme začali hrát ve čtyřech v pěti a oni nám odjeli o pár gólů. Pak jsme to honili celý zápas. A marně."
Možná i proto, že týmu chyběli klíčoví
hráči. Třeba Filip Jícha nebo Daniel Kubeš, který první dva zápasy proležel na hotelu.
"Když nemáte takové hráče, je to vždycky znát. Ale bohužel s tím nenaděláte nic," říká Šetlík.
Sám se na hřiště dostával jen na pár minut, ale už před cestou do Norska s tím počítal. Měl hlavně krýt záda Petru Hrubému, českému pivotu číslo jedna.
I proto, když má hodnotit své vystoupení na Euru, diplomaticky odpoví: "Hrál jsem sporadicky, nebo když si potřeboval někdo z kluků odfrknout. Je spíš na trenérech, aby řekli, co si o mně myslí."
Může být bez obav. U nich totiž uspěl. "Martin stmelil kolektiv. Byl to ten kluk, který dokázal dát mužstvo dohromady," říká kouč Pavel Pauza. "Že tady nezářil? To já jsem ani nepředpokládal, že bude dávat šest sedm gólů. Jeho úkol byl jiný."

A Šetlík ho splnil. I proto se s reprezentací loučí se vztyčenou hlavou.

Další stránka: Sezóna 2019/2020