Zprávy

Házenkáři roku: Jícha a Kysučanová

12/01/08 Kategorie: Sezóna 2007/2008 Autor: Vojtěch Šik
Lenka Kysučanová hrající za francouzské Méty a hvězda bundesligového Kielu Filip Jícha se stali nejlepšími házenkáři České republiky za rok 2007. Čtyřiadvacetiletá Kysučanová i o rok starší Jícha vyhráli anketu poprvé a na pomyslném trůnu vystřídali Martinu Knytlovou, s Martinem Galiou.

Oba loňští vítězové působící shodně v německé lize tentokrát skončili na druhých místech. Třetí příčky obsadili Jan Filip z bundesligového Nordhornu a brankářka Barbora Raníková z DHK Olomouc. Ceny převzali nejlepší tuzemští házenkáři v pražském hotelu Praha na galavečeru Českého svazu házené. Vyhlášeni byli také vítězové dalších anket.

Nejlepším hráčem domácí nejvyšší soutěže Zubr extraliga se stal srbský házenkář ve službách českého mistra Karviné Nemanja Marjanovič, nejlepší hráčkou interligy je Raníková.

Nejlepší dvojicí rozhodčích byli vyhlášeni Václav Kohout s Petrem Novákem. Zvláštní cenu za dlouhodobou a úspěšnou reprezentaci převzala Lenka Černá, v současné době asistentka reprezentačního kouče žen.

 

Další stránka: Sezóna 2019/2020