Zprávy

Hodnocení družstva SCM Loko Plzeň – starší dorost podzimní část sezóny 2007/8

23/12/07 Kategorie: Zprávy Autor: Vojtěch Šik

Činnost SCM má určitá specifika. Hlavním cílem je příprava talentovaných jedinců pro potřeby vrcholového sportu a reprezentace. Dalším ukazatelem kvality práce ve SCM jsou výsledky testů speciálních pohybových schopností hráčů a v neposlední řadě i výsledky v mistrovské soutěži včetně ukazatelů herního výkonu družstva a jednotlivých hráčů. Z tohoto pohledu můžeme s uspokojením a zadostiučiněním konstatovat, že letošní podzimní část sezóny 2007-8 je nejlepší za celé sedmileté působení plzeňského sportovního centra.

Oblast reprezentace

- v reprezentačním družstvu juniorů České republiky jsou hráči Roman Bečvář, Jiří Cvikl a Pavel Schut, první dva jmenovaní se objevují i v sestavě extraligového družstva a přiřazují se ke skupině bývalých členů SCM, kteří v extralize pravidelně startují (Daniel Zoubek, Vítek Kalaš, Marek Klekner, Tomáš Soukup)

- v reprezentačním družstvu dorostu České republiky jsou hráči Petr Vinkelhöfer, Karel Květoň, Pavel Mezek a Milan Škvařil

Pozn. - několik hráčů , kteří prošli systémem péče o talentovanou mládež v plzeňském SCM je v aktuální nominaci reprezentačního družstva mužů České republiky (Lukáš Buchta, Honza Stehlík), další v širší nominaci (Lukáš Král, Václav Vraný)

Oblast testování

- v podzimním testování specielních pohybových schopností dosáhlo naše družstvo po delší době nejvyššího počtu bodů ze všech SCM v České republice.

Oblast herní

- na turnaji SCM se družstvo umístnilo na druhém místě za výborným Zubřím, ale před mnohonásobným mistrem republiky Karvinou a Duklou Praha

- v podzimní části mistrovské soutěže 2. ligy mužů je družstvo na výborném třetím místě, když dokázalo remízovat s druhou Prahou 4 a se suverénní Košutkou prohrálo jen o jednu branku

- skvělým úspěchem je postup do osmifinále Českého poháru, když družstvo dokázalo "přejít" přes tři prvoligové týmy

Ukazatele herního výkonu družstva

- celková úspěšnost střelby 54%

- úspěšnost brankářů 39,3%

- průměrný počet technických chyb na jedno utkání 13,6

Hodnocení jednotlivých hráčů

brankáři

Petr Foltýn - opora družstva, vztah k týmu prokázal tím, že i přes složité uvolňování z pracovního procesu odehrál všechna mistrovská utkání s celkovou úspěšností 41%

Petr Vlnař - zodpovědný přístup k tréninkovému procesu v přípravném období zúročil v řadě utkání, perspektiva dalšího zlepšování, odehrál 9 MU s celkovou úspěšností 37%

hráči v poli

Pavel Mezek- hráč s velkými předpoklady, odehrál několik výborných utkání, bohužel jeho špatný přístup k plnění tréninkových povinností(docházka) sráží jeho výkonnost i další perspektivu 9 utkání 31 gólů úspěšnost 50% 7 technických chyb (0,7 na zápas)

Jiří Cvikl - po velmi dobré jarní části (i extraliga) se nedokázal psychicky ani morálně vyrovnat s řadou sociálních rolí, z čehož pramenil výrazný pokles výkonnosti a s tímto problémem bojoval se střídavými úspěchy celý podzim. Je škoda, že hazarduje se svým mimořádným talentem! 10MU 31G 25T(2,5)

Petr Vinkelhöfer- příkladné plnění tréninkových povinností, viditelný nárůst výkonnosti, výborné morálně volní vlastnosti, v každém utkání ze sebe vydává maximum 9MU 18G 13T(1,4)

Luboš Knakal- zlepšení ve všech činnostech, rezervy v sebevědomí i v účasti na tréninkovém procesu, po odstranění těchto dobrá perspektiva k prosazení i ve vyšší soutěži 10MU 22G 42% 7T(0,7)

Pavel Schut - vynikající nasazení v utkání, poctivý v přípravě, průběžně velmi dobré výkony i na pro něho nestandardních postech 9MU 48G 66% 10T(1,1)

Michal Pich - další perspektivní hráč, vynikající v obranných činnostech, přes zlepšení stále problémy se zpracováním míče na postě pivotmana, při jeho velmi dobrých morálně volních vlastnostech je odstranění těchto nedostatků jen otázkou času 10MU 25G 57% 13T(1)

Karel Květoň- postupem času získával sebedůvěru a vedle velmi dobré obranné fáze se začíná prosazovat i na místě pivotmana respektive spojky 9MU 16G 55% 9T(1)

Zdeněk Danielka- odehrál několik vynikajících utkání, velmi dobrá úroveň všech herních činností, rezervy v sebevědomí a někdy i v morálně volních vlastnostech 10MU 40G 52% 16T(1,6)

Jiří Sedláček - výborné morálně volní vlastnosti i přístup k tréninkovému procesu, po nepříjemném letním zranění měl problémy dostat se do optimální sportovní formy, což se projevilo i na jeho psychice 8MU 19G 51%9T(1,1)

Martin Bartoš- jediný levák, problémy s nadváhou i s přístupem k tréninkovému procesu, zlepšený přístup ve druhé polovině soutěže 8MU 8G 44% 5T(0,6)

Roman Bečvář- playmaker, který se začíná prosazovat i v extralize, svůj mimořádný talent dokáže odevzdat i ve prospěch týmu ve 2. lize mužů 7MU 47G 57% 33T(4,7 !)

Jiří Jedlička- výrazné zlepšení v kondičních schopnostech ještě nedokáže "prodat" v mistrovských utkáních, rezervy v technice, nízká sebedůvěra, musí trpělivě pracovat na odstranění nedostatků 6 MU 1G 1T(0,2)

Jiří Holomíček, Jiří Fořt, Tomáš Černý, Michal Štýs- hostování v HC + Jabůrek nehodnoceni

Celkové pozitivně laděné hodnocení ovšem neznamená, že si nejsme vědomi i některých rezerv v naší práci. Na jejich odstranění budeme systematicky pracovat po detailním rozboru všech činností v přípravě na jarní část soutěže. Největší současný problém je finanční zabezpečení činnosti mládežnických družstev, které se pohybuje v řadu statisíců! Bez významné podpory sponzorů by nebylo možno sportovní činnost našich družstev zabezpečit. Pro budoucí nové složení vedení klubu to bude jeden z prvořadých úkolů, protože bez kvalitní mládeže nemůže klub prosperovat.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem svým kolegům, hráčům, vedení klubu i tělovýchovné jednoty za vstřícnou spolupráci, zvláštní poděkování pro naše kolegy z Talentu a HC. Přeji všem , aby rok 2008 byl pro všechny úspěšný jak ve sportovním tak i privátním životě.

Pavel Čejka vedoucí trenér SCM Loko Plzeň

Další stránka: Sezóna 2019/2020