Extraliga muži ČR (2007/2008)

Hodnocení odehrané části Extraligy

20/12/07 Kategorie: Extraliga muži ČR (2007/2008) Autor: Vladimír Haber

Po odehraných 15ti kolech, se nachází naše A družstvo mužů na 6. místě soutěže. To znamená na 5.místě mezi 12ti českými družstvy. Je to umístění, které jsme si stanovili jako cílové po skončení celé soutěže.

Přesto nemůžeme být spokojeni s výkony v některých utkáních. Ze silných soupeřůjsme zatím porazili jen Duklu Praha a vyloženě jsme propadli v utkáních v Hranicích a Třeboni. Nebýt tohoto výpadku, mohli jsme být v těsném kontaktu se špičkou. V zápasech s družstvy ze špičky soutěže nám chybělo více sebevědomí. Vždy ¾ zápasu jsme drželi se soupeři krok, ale v samotném závěru jako bychom nevěřili tomu, že můžeme tyto utkání vyhrávat. V dosavadním průběhu Extraligy se ukazuje, že obranná fáze je zatím lepší než útočná. Velice slabá je úspěšnost střelby z prostoru spojek, pouhých 36%. Také z prostoru křídel máme pouze 49% úspěšnost stejně jako z proskoků. Pouze z prostoru pivota 74%, rychlého útoku 76% a ze 7m hodů 73%, se můžeme zatím rovnat s našimi předními mužstvy. Celková úspěšnost střelby je jen 52 %. Také počet ztrát míče technickou chybou, v průměru 17 za utkání, je příliš vysoký. Obrana je zatím naší silnější stránkou, což dokumentuje 41 % úspěšnost brankářů. Jejich výkony samozřejmě bývají podpořeny dobrou obranou. Počítají se jen střely, které jdou do prostoru branky. Na základě těchto ukazatelů se chceme v zimní přestávce zaměřit na činnosti, které jsou naší slabinou, abychom v závěru základní části a i v samotném PLAY OFF, do kterého se chceme probojovat, uspokojovali svými výkony nejen diváky ale i sami sebe.

Děkuji za sebe a i za celé družstvo za podporu při utkáních a přejeme krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do Nového roku 2008.

Vláďa Haber

Předchozí stránka: Sezóna 2007/2008