Zprávy

Velký návrat: Šetlík je v reprezentaci

07/12/07 Kategorie: Extraliga muži ČR (2007/2008) Autor: Vojtěch Šik

Velkou odvahu, odhodlání a srdce bojovníka ukázal osmatřicetiletý házenkář Lokomotivy Plzeň Martin Šetlík. Ve středu kývl na nabídku reprezentačního trenéra Pavla Pauzy a téměř po šesti letech se vrací do národního výběru.

O svém návratu přemýšlel dlouho, ale nakonec se rozhodl velkou výzvu přijmout. „V tom rozhodování hrálo roli spousta věcí. Ale nakonec jsem si řekl, že tohle je nejspíš moje poslední hráčská sezona a já si ji užiju se vším všudy,“ vysvětloval Šetlík.

Nejblížší akcí české reprezentace, na které nebude plzeňský rodák chybět, bude mezinárodní turnaj Christmas Cup 2007. Ten se bude konat od 17. do 22. prosince na Slovensku. „Do Vánočního turnaje s ním počítáme. Jestliže potvrdí svoji současnou výkonnost z extraligy, určitě má velkou šanci dostat se i na lednové mistrovství Evropy do Norska,“ potvrdil Pavel Pauza.

Svoji úlohu na postu pivota v národním týmu vidí Šetlík jasně. „Jedničkou bude podle mě dál Petr Hrubý. Já tam budu spíš zaskakovat, až si bude chtít odfrknout,“ tušil zkušený házenkář, který má na svém kontě již 235 reprezentačních startů.

A jak se změnil Martin Šetlík v době mezitím, kdy v roce 1988 poprvé nastupoval do reprezentace a nynějším návratem? „Myslím, že teď jsem mnohem ukázněnější než předtím. A o trošku zkušenější,“ dodává se smíchem velká postava české házené.

Libor Šiman

Další stránka: Sezóna 2019/2020