Zprávy

Zdolali Duklu, přepsali historii

07/12/07 Kategorie: Extraliga muži ČR (2007/2008) Autor: Vojtěch Šik

Poprvé od svého postupu do nejvyšší domácí soutěže v roce 2005 si mohli házenkáři plzeňské Lokomotivy vychutnat radost z vítězství nad Duklou Praha. V předchozích pěti zápasech nezískali ani bod, navíc prohrávali většinou krutým rozdílem.

Po středeční dohrávce 15.kola extraligy se ale vše změnilo. Lokomotiva doma zdolala svého rivala 25:22.

„Důležité bylo především to, že jsme ve druhém poločasu výrazně zlepšili obranu. Za nepříznivého stavu 12:15 jsme využili přesilovku a srovnali. V závěru se kluci semkli a vybojovali dva body,“ popsal klíčové momenty utkání plzeňský trenér Vladimír Haber.

Nejlepším střelcem plzeňského týmu byl ve středu teprve osmnáctiletý Roman Bečvář. „Hrálo se mi mnohem lépe než v zápase na Dukle. Tam jsem byl ještě trošku nervózní,“ přiznal juniorský reprezentant. „Teď jsem na rozehrávce cítil mnohem větší jistotu, bylo to úplně jiné,“ byl spokojený Bečvář.

S důslednou obranou soupeře se pral statečně. „Bylo to hodně tvrdé, ale mně osobně to nevadilo. Je mi jedno, jaká přede mnou stojí obrana, do všeho jdu naplno,“ říká jistým hlasem Bečvář.

V zápase s Duklou ho nejvíce těšilo to, že celý tým Plzně táhl za jeden provaz. „Je super, když vidíte, že celý tým je odhodlaný vyhrát. Oproti jiným zápasům se silnými soupeři jsme tentokrát dodrželi taktické pokyny. Nehráli jsme zbrkle a to se nám vyplatilo,“ viděl příčiny úspěchu Bečvář.

Libor Šiman
Další stránka: Sezóna 2019/2020