Zprávy

Generálním partnerem Extraligy je pivovar Zubr.

19/11/07 Kategorie: Extraliga muži ČR (2007/2008) Autor: Vojtěch Šik

Zástupci všech extraligových klubů se sešli, aby jim v areálu pivovaru v Přerově bylo oznámeno, že generálním partnerem Extraligy se stává pivovar ZUBR. Smlouva byla mezi ČSH a pivovarnickou společností podepsána na 2 roky, tj. do konce sezóny 2008/2009...

Součástí oficiálního oznámení bylo vystoupení předsedy Českého svazu házené Jaroslava Chvalného a zástupce vedení pivovaru ZUBR, ve kterém oba pánové vysvětlily, jaký význam má spojení vrcholového sportu a známého pivovaru – tedy spojení házená a ZUBR.

Po slavnostním obědě měli všichni přítomní možnost prohlídky pivovaru v Přerově. Pokud bychom měli zmínit něco málo z historie pivovarnictví v Přerově, tak například to, že právo vařit pivo dostal Přerov ve 13.století, kdy se stal také královským městem, přičemž první písemné údaje o přerovském pivovaru pocházejí z konce 15.století. V roce 1872 byl založen ‾První moravský akciový pivovar se sladovnou v Přerově“, který během čtvrtstoletí vyrostl ve třetí největší pivovar na Moravě a dokázal tak navázat na staleté tradice přerovského pivovarnictví. Svým objemem výroby se pivovar ZUBR dlouhodobě pohybuje okolo 10. místa v rámci České Republiky.

Nejvyšší soutěž házenkářů tak ponese již od tohoto kola nové jméno – ZUBR extraliga házené. To sebou přináší samozřejmě i nové logo, které si můžete prohlédnout na konci článku. Zároveň se logo pivovaru objeví na drezech všech hráčů extraligových klubů. Součástí partnerství mezi pivovarem ZUBR a ČSH, resp.extraligou budou i různé soutěže, které budou probíhat při všech zápasech extraligy až do konce tohoto roku, a ze kterých si budou moci diváci odnést věcné ceny. Zároveň na fanoušky čeká další příjemné překvapení, při prvních domácích zápasech všech týmů extraligy dostane prvních 300 diváků pivo Zubr zdarma. Již dnes se na něj tedy mohou těšit příznivci v Hustopečích a postupně se dostane na všechny zbývající pořádající kluby.

Pro házenkářské příznivce se chystají další akce, mezi které budou patřit promoakce pivovaru ve vybraných halách, televizní soutěže, internetové ankety apod.

Další stránka: Sezóna 2019/2020