Extraliga muži ČR (2007/2008)

Kalašova Extraligová kanonáda

24/10/07 Kategorie: Extraliga muži ČR (2007/2008) Autor: Vojtěch Šik

Kalaš Vít V minulé sezoně patřil k pilířům plzeňského týmu házenkářů, letos však po výrazném posílení hráčského kádru tolik příležitostí na hřišti nedostává. Přesto dvaadvacetileté spojce Vítovi Kalašovi motivace nechybí. Dokázal to v nedělním utkání 7. kola extraligy, kdy se trenérovi za projevenou důvěru odvděčil třinácti brankami a výraznou měrou se tak podílel na vítězství Lokomotivy Plzeň Hustopečích 33:30.

V dosavadních zápasech, ve kterých jste nastoupil, jste skóroval sedmkrát. Teď jste k tomu přidal dalších třináct branek. Čím to, že se vám tak střelecky dařilo?

Dobře jsme zahráli v postupném útoku a mohl jsem střílet z připravených pozic. Pár střel mi tam padlo, takže jsem si potom i víc věřil.

Jak jste spokojen s dosavadními výsledky posíleného týmu?

Určitě jsem spokojen. Oproti loňsku je to velký skok. Vedle hráčů jako je Šetlík a Blecha se hraje každému dobře. Jsou pro nás ohromnou motivací.

Jak se těšíte na utkání proti čtyřnásobnému mistrovi ČR z Karviné, se kterou hrajete doma za týden?

Všichni se moc těšíme. Proti tak kvalitnímu soupeři nehrajete každý den a určitě necháme na hřišti maximum. Doufám, že nás přijde podpořit hodně diváků, v plné hale se hraje mnohem lépe.

Předchozí stránka: Sezóna 2007/2008