Sezóna 2014/2015

Hodnocení soutěžního ročníku 2014 / 2015

13/07/15 Kategorie: Plzeňská liga muži (2014/2015) Autor: Vojtěch Šik

Vážení sportovní přátelé a příznivci oddílu házené TJ Lokomotiva Plzeň,

dovolte, abychom Vás seznámili s výsledky uplynulého soutěžního ročníku 2014/2015 Plzeńské ligy v házené mužů. Svým působením v soutěži poslalo jasný a důrazný vzkaz všem svým soupeřům: "Jsme zde! Stále aktivní a schopní atakovat nejvyšší příčky". 

Naše družstvo vybojovalo velice pěkné třetí místo. Získalo 23 bodů stejně tak jako družstvo Sokola Šťáhlavy na druhém místě a pouhý jeden bod za vítězným družstvem TJ Tatran Třemošná. Obdivuhodná je zejména spanilá jízda jarní částí soutěže, kdy naši borci nepoznali hořkost porážky a stoupali vzhůru tabulkou. Z tohoto pohledu výsledkově slabší podzimní část soutěžního ročníku připravila naše družstvo o celkové vítězství. Zde se negativně projevila absence Romana Šmída, ale musíme respektovat jeho pracovní povinnosti.

Získali jsme zmíněných 23 bodů s celkovým skóre 424 : 360. V týmovém pojetí herního projevu dosáhli naši hráči i na přední příčky v individuálních statistikách. Následné hodnocení je uváděné v pořadí dle zmíněných statistik: 

Poděkování si jistě zaslouží skupina věrných fanoušků. Jedná se o skutečné příznivce, kteří nám zůstávají věrní v dobách dobrých i zlých. Našim poděkováním jsou nejenom sportovní výkony na hřišti, ale i dobrá parta okolo něj.

Jana Wildtová:   "Dobrá duše" realizačního týmu. Jako jedna z mála má 100% účast na domácích zápasech. Nezištně, obětavě, s bravurou a grácií zvládá časomíru i zápis jednotlivých utkání. Nenápadná svojí prací, ale pro Lokomotivu nenahraditelná. Děkujeme.

Martin Perník:   "Pan brankář" - tento bývalý hráč již několikátou sezónu hájí branku Lokomotivy a jeho výkonost má stoupající tendenci. Bezesporu patřil mezi nejlepší brankaře soutěže. V tomto ročníku dokázal plně zúročit svoje zkušenosti a svými výkony dokázal v celé řadě zápasů držet svůj tým ve hře a vyburcovat ho k optimálnímu výkonu a následnému vítězství. Svůj výkon staví především na vyjímečném "čtení" hry soupeře a pozičním vykrývání prostor branky. Doufejme, že i přes zdravotní komplikace bude stejně úspěšný v dalším soutěžním ročníku

Milan Zeus:   jednoznačně nejvýraznější osobnost družstva Lokomotivy, ale i celého soutěžního ročníku. Individuálně dosáhl na prvenství v celkové tabulce střelců (92 branek) a i v dílčí tabulce střelců sedmimetrových hodů (32 branek). Byl "mozkovým trustem" týmu a právě svými dirigentskými schopnostmi zapojoval do hry všechny členy družstva. Byl motivátorem moderního herního projevu a zejména jeho spolupráce s Romanem Šmídem uváděla soupeře k zoufalství. Radost rozdával i individuálními herními dovednostmi a řešením situací.

Roman Šmíd:   "rozdílový hráč" - zkušený házenkář, který byl pro družstvo nepostradatelný. Jeho již zmíněná absence v zápasech podzimní části soutěžního ročníku se ukázala jako klíčová pro zisk bodů. S přibývajícím věkem i šedinami neztrácí nic na svojí pověstné rychlosti. Efektivita a variabilita v zakončování střeleckých příležitostí je obdivuhodná. Společně s Milanem Zeusem předváděli výkony, které výrazně překračovali rámec soutěže.

Pavel Pašek:   nenápadný hráč, kterému se tento soutěžní ročník opravdu vydařil. K solidnímu hernímu projevu se výrazně prosazoval i střelecky. Jeho levačka byla často neomylná. Hráč schopný odevzdat pro výkon a úspěch družstva maximum. Jeho herní nasazení bylo až sebezničující, ale vždy se snahou vítězit.

Jan Nový:   staronový člen družstva, který dokázal v řadě rozhodujících fázích zápasů vzít odpovědnost na sebe. Svým pohybem a dobrým načasováním zakončení dokazoval svojí všeobecnou obratnost. Svým výkonem se stal jedním z klíčových osobností družstva a jedničkou na postu levé spojky.

Pavel Tureček:    zkušený hráč, který dokázal alternovat na více herních postech. Pokud nebyl limitován zraněním, byl velice přínosným hráčem sestavy. Herním přehledem velice dobře doplňoval dvojici Zeus, Šmíd. 

Libor Junek:   opravdový "srdcař". Nesmírně poctivý bojovník, který ve všech situacích odváděl svoje maximum. Byl jedním z pilířů obranných řad. V útočné fázi se dokázal prosazovat do střeleckých příležitostí, i když jejich zakončení nebylo vždy úspěšné. Tmelící člen družstva s vynikající morálkou.

Daniel Graf:   hráč, který se velice dobře zhostil pozice střídajícího. Pracovní vytížení a absence házenkářského tréninku byla příčinnou toho, že předcházející herní ročníky byly pro něj úspěšnější. Každopádně však svoje příležitosti plně využil a svojí autoritou se podílel na výborných výkonech družstva.

Luboš Nový:   hrající legenda. Svůj zenit již absolvoval, ale stále neodmyslitelná ikona Lokomotivy. Jeho doménou byla zejména obranná činnost, kde dokázal "tvrdit" muziku. Doufejme, že přes zdravotní obtíže, jej na palubovce uvidíme i v příštím soutěžním ročníku.

Marek Klekner:   další z členů našeho oddílu , který se aktivní hře vrací po delší odmlce. Jistě v sobě skrývá velký potenciál do dalších soutěžních ročníků. V tomto se však ještě projevovala určitá nevyhranost a tak jeho výkonost byla kolísavá. Každopádně se těšíme na jeho další působení.

Jan Heidler:   dlouholetý člet družstva. V posledních sezonách je jeho výkon limitován vleklým zraněním nohy, které ho omezuje v pohybu. Herních příležitostí příliš nedostával, dokázal si jich však naplno užít. Svojí pověstnou bojovnost neztratil.

Martin Cígler:   jeden z nejzkušenějších hráčů. Do hry se zapojil v podzimní části soutěže, kdy vždy odvedl spolehlivý a vyzrálý víkon. I on se svými výkony podílel na dobrém umístění družstva.

Martin Rybák, František Zvoneček, Vojtěch Šik ml.:   hráči, kteří nastoupili v minimálním počtu soutěžních utkání. Hodnocení jejich výkonů by tak nebylo objektivní. Byli však členy družstva a i jim patří absolutorium a dík.