Zprávy

"B" družstvu v postupu brání finance

02/06/10 Kategorie: Zprávy Autor: Vojtěch Šik
Házenkáři TJ Lokomotiva Plzeň B skončili v uplynulém ročníku druhé ligy na druhém místě. Nově poskládaný celek kolem hrajícího trenéra Milana Zeuse, který ve třetí nejvyšší domácí soutěži nahradil Lokomotivu Plzeň SCM, svým umístěním mile překvapil, a jelikož se vítězný SK Praha 4 vzdal baráže o první ligu, právo poprat se o vyšší soutěž připadlo právě Lokomotivě Plzeň B.

„Poslali jsme na Český svaz házené požadavek, že bychom si baráž rádi zahráli, ale do první ligy postoupit zatím z finančních důvodů nechceme. Předseda soutěžní komise Stanislav Svoboda nám přislíbil, že osloví Louny, se kterými bychom měli baráž hrát, a že nám dá vědět, jak to dopadlo. Na naše opakované dotazy zatím ale svaz neodpověděl, takže zatím nevíme, jestli se baráž odehraje, nebo ne,“ vysvětloval aktuální stav věci Milan Zeus.

Mezi náklady na první a druhou ligu je značný rozdíl. Své o tom ví také Slavia VŠ Plzeň, která kvůli financím první ligu v loňském roce dobrovolně opustila a v uplynulém ročníku druhé ligy skončila třetí.

„Největší rozdíl je hlavně v cestování. První liga je totiž celostátní, kdežto druhá je podle území rozdělena na čtyři soutěže. Druhou ligu jsme schopni hrát za dvě stě tisíc korun, ale první liga by nás přišla zhruba na dvojnásobek. Naskočí tam náklady hlavně na to cestovnání k zápasům, ale také na halu. My jsme zatím trénovali často venku, ale pokud bychom chtěli hrát v první lize důstojnou roli, tak by byly častější tréninky v hale povinností,“ uvědomuje si plzeňský házenkář.

I přes možnost hrát vyšší soutěž, budou tedy házenkáři Lokomotivy také v příští sezoně bojovat pouze ve druhé lize. „My jsme v té první sezoně dávali tým prakticky teprve dohromady. Můj cíl byl skončit do šestého místa, což jsme výrazně překonali. Z tohoto pohledu jsem se sezonou velmi spokojený. Příští rok se pokusíme druhou ligu vyhrát, a pokud se nám to podaří, tak už budeme chtít postoupit výš,“ prozradil Milan Zeus.

Pro příští sezonu by měl zůstat tým bez větších změn. „O žádných odchodech ani posilách zatím nevím. Jednou z možností je, že nás posílí mladí hráči z dorostu, ale jistého zatím není níc. Spíš bych chtěl udržet tým pohromadě, máme mladé hráče, což je velká výhoda,“ těší trenéra s bohatými extraligovými zkušenostmi jak na lavičce, tak na hřišti.

„S přípravou na další sezonu bychom chtěli začít ve druhé polovině července. Protože hodně kluků pracuje, zůstanou tréninkové jednotky stejné, ale budu mít větší požadavky na halu. Doposud jsme trénovali třikrát týdně, jednou v hale a dvakrát venku. Teď bych chtěl dva tréninky v hale,“ má jasnou představu Milan Zeus.

Další stránka: Sezóna 2019/2020