Sezóna 2009/2010

EURO 2010 a Lokomotiva

23/01/10 Kategorie: Sezóna 2009/2010 Autor: Vojtěch Šik

EURO 2010 v házené mužů mělo svoje zastoupení i v členech a příznivcích plzeňské Lokomotivy. Zatím jenom v rolích diváků, ovšem svojí přítomností "účastníci zájezdu" potvrdili svůj zájem o házenkářské dění.

Děkujeme všem, kteří se zůčastnili, za důstojnou reprezentaci Lokomotivy a těšíme se na další akce obdobného charakteru. Fotografie jsou umístěny ve fotogaleriích. Jménem všech Vojta Šik st.

Případné náměty k doplnění této zprávy očekávám. 

Expedice odstartovala v úterý 19. ledna 2010 v dopoledních hodinách od haly Loko a po bezproblémové cestě se osádky všech šesti vozidel ubytovaly v hotelu Zentral na hlavním náměstí Wiener Neustadtu. Do místa zápasu - Arena Nova - na okraji měst jsme se přesunuli městskou hromadnou dopravou a náladu jsem si nenechali pokazit velice nepříjemným řidičem autobusu. Trochu nás překvapilo, že bezpečností služba u vstupu do sportovní haly nekompromisně odebírala všechny pomůcky na fandění - trubky a pod. Ale i s tím jsme se vypořádali a tešili se na první utkání našeho národního týmu. Přes výbornou atmosféru se našim hráčům herně nedařilo. Příčiny porážky jsme detailně vyhodnotili na večerním rozboru a věřte, že jsme tomu potřebný čas opravdu zodpovědně věnovali. I z toho důvodu nebyl organizován žádný program na středeční dopoledne. Individuelně jsme se v průběhu dne připravili na večerní zápas. Přesun do haly taxíky byl bezproblémový. Atmosféra v hale opět vynikající. Ostatně, že jsme se mezi fanoušky české reprezentace neztratili, je patrné i z fotografií na oficielních stránkách Českého svazu házené. Jenom výsledek měl hořkou pachuť. Extempore s maďarskými fanoušky díky osobní statečnosti některých našich přátel vyznělo jasně v náš prospěch. Stalo se tak jenom jední z bodů dalšího večerního (či nočního) rozboru. Čtvrtek byl dnem odjezdu a v průběhu dopoledne jsme vyrazili k domovům. I zpáteční cesta proběhla bez problémů a tak můžeme celou akci zhodnotit jako velmi zdařilou.