Zprávy

Na konci srpna startuje Český pohár!

06/08/09 Kategorie: Zprávy Autor: Vojtěch Šik
Již jen tři týdny dělí některé týmy od prvního mistrovského utkání v této sezóně. Poslední srpnový víkend se totiž rozbíhá soutěž Český pohár. V článku si můžete přečíst základní informace o této soutěži.

Soutěž je určeně pro kategorii mužů a to pro oddíly startující v těchto soutěžích:

 - ZUBR Extraliga
- 1.liga
- 2.liga
- oddíly zařazené do poháru ze soutěží řízených OSH
 
Systém soutěže je stejný, jako tomu bylo v předcházejících sezónách. Jedná se o krátkodobou, vícekolovou, postupovou soutěž. Hraje se na jedno utkání a to převážně u družstva z nižší soutěže minulého soutěžního ročníku. Utkání se hraje vždy na vítězství a v případě nerozhodného výsledku na konci řádné hrací doby se utkání prodlužují dle Pravidel házené. Vítěz z utkání postupuje do dalšího kola na místo určené v „pavouku“ rozlosování. Od 3.kola jsou pak soupeři losováni. V utkáních 3.kola, osmifinále a čtvrtfinále se přitom vždy hraje na hřišti družstva z nižší soutěže.
 
Připomeňme, že k utkání nastupují hráči, kteří jsou za daný klub řádně registrováni a ti, kteří mají do daného družstva (nejvyšší soutěže!) platné povolení k hostování. Za start hráče je plně odpovědný daný oddíl či klub. Hráči přitom mohou startovat jen za jeden klub, neboť start za dva kluby je neoprávněný s hracími a disciplinárními důsledky.
 
Novinkou je termín finálového turnaje Českého poháru mužů, který se bude hrát nově již na konci prosince. Veškeré informace včetně rozlosování naleznete v souborech ke stažení na této stránce v rozpisu ČP. Ten bude zveřejněn v průběhu zítřka. Prozatím si můžete přečíst rozlosování prvního kola v tomto článku.
 
Hrací termíny
1.kolo – 29.-30. srpna – všechny týmy z 2.lig
2.kolo – 28. září – vítězové 1.kola + týmy z 1.ligy
3.kolo – 17. listopadu – vítězové ze 2.kola + týmy ZUBR Extraligy
osmifinále – 25. listopadu
čtvrtfinále – 2. prosince
semifinále – 19. prosince
finále – 20. prosince
Další stránka: Sezóna 2019/2020