Zprávy

"B" družstvo - Chceme, aby kluky házená bavila

03/08/09 Kategorie: Zprávy Autor: Vojtěch Šik
Premiéra obnoveného házenkářského B týmu plzeňské Lokomotivy ve druhé lize se kvapem blíží. Velmi dobře si to uvědomují také samotní hráči, a proto tento týden zahájili přípravu na sezonu, která začíná o prvním zářijovém víkendu.

Hrajícím trenérem Lokomotivy se stal zkušený a extraligou otřelý Milan Zeus, který v minulé sezoně působil v první lize v dresu Náchoda. „I když mi nabízeli prodloužení smlouvy, dal jsem přednost Plzni. Rozhodování mi ulehčil také fakt, že Dvůr Králové si po postupu do extraligy stáhl z Náchoda pár hráčů a v této sezoně bude hodně oslabený,“ domnívá se osmadvacetiletý Zeus.

Vedle extraligového týmu tedy bude v českých soutěžích působit další tým Lokomotivy. „Důležité je, aby dostávali příležitost kluci, kteří si jinak moc nezahrají nebo jsou věkem ještě mladí. Ti by zde měli nasbírat nějaké zkušenosti,“ vysvětluje Zeus.

Cíle pro první sezonu jsou jasné. „Prvořadé teď pro nás je, aby vše fungovalo. Před dvěma lety neměla naše juniorka valnou úroveň a naším hlavní cílem je dát tomu nyní nějaký řád. Chceme aby se kluci zlepšovali a aby je to bavilo,“ přál si Zeus.

K úspěšnému působení v lize je ale nutná také dobrá příprava. „S tréninkem jsme začali v pondělí, před tím jsme měli spíše takové fotbálkové tréninky. Tenhle týden je hlavně o běhání, ale potom už přejdeme na rychlostní vytrvalost a výbušnost, což je základ házené,“ dodalo levé křídlo Plzně.

První přípravné utkání sehrají házenkáři Lokomotivy B v sobotu 15. srpna a soupeřem jim bude německý tým HC Einheit Plauen, který trénuje bývalý plzeňský hráč Roman Bečvář starší. V týmu také najdeme odchovance plzeňské házené: Filipa Turečka, Lukáše Klímu a Zbyňka Karáska.

Další stránka: Sezóna 2019/2020