Ne 15. Duben 2012 18:15
Západočeská liga muži (2011/2012)

TJ Lokomotiva Plzeň - TJ Sokol Košutka Plzeň "B"

30 : 21 / 14 : 10

V prvním utkání jarní části soutěže vyslala domácí Lokomotiva jasný signál všem svým soupeřům, že chce atakovat nejvyšší příčky tabulky. Silné družstvo Košutky odešlo pokořeno vysokým rozdílem. Výsledek se však nerodil snadno. Ještě ve dvacáté minutě prvního poločasu vedli hosté o dvě branky 9 : 7. To se jim dařila především střelba z větších vzdáleností. Lokomotiva však bojovala a začala se projevovat lepší fyzická kondice jejích hráčů. Šňůrou šesti branek uchopili domácí režii utkání do svých rukou a pro svého soupeře již neměli žádné slitování. Postupně tak navyšovali svoje vedení až do konečného rozdílu. Osvěžením se jednoznačně ukázalo doplnění kádru hráči, kteří ještě na podzim nastupovali v družstvo startujícím ve druhé lize. Zejména tito hráči předváděli prvky moderní házené a svojí rychlostí exceloval zejména neúnavný Roman Šmíd. Dobře si svojí branku postavil i více než spolehlivě chytající Karel Straka.

Byli jsme svědky zajímavého utkání a zaslouženého vítězství domácích.

Nezapomeňme ani na zajištění utkání, kdy s nadhledem zvládla zápis i časomíru Jana Wildtová.

Díky vstřícnému přístupu ze strany správce haly bylo utkání sehráno v Městské sportovní hale č. 1 oproti původně plánované hale č. 2.