Ne 12. Září 2010 18:15
Západočeská liga muži (2010/2011)

TJ Lokomotiva Plzeň - TJ Sokol Košutka "B"

22 : 16 / 9 : 9

Západočeská liga je složena téměř výhradně z derby plzeňského regionu. Městská sportovní hala byla svědkem souboje domácí Lokomotivy s ambiciozním družstvem Sokola Košutky "B". Družstvo hostí bylo posíleno o několik hráčů svého "A" družstva. Tato skutečnost zdůrazňovala touhu košuteckých zvítězit na půdě soupeře. Lokomotiva však byla odhodlána odčinit bodový výpadek z prvního utkání tohoto soutěžního ročníku a předvádět pohlednou házenou. Utkání však bylo především bojem o každou branku a soubojem nadšeně bojující rezervy Košutky s domácími.

V prvním poločase měli mírně navrh domácí, kteří však nezvládli jeho koncovku a hosté třemi brankami v řadě vyrovnali skore. První část druhého poločasu Lokomotiva vyhrála poměrem 6 : 2 a to rozhodlo o vítězi. Hostům se podařilo ještě jednou utkání zdramatizovat, když snížili díky přesilovkám na 16 : 15, ale domácí dobrým závěrem strhli vítězství na svojí stranu.

U domácích zaslouží absolutorium všichni hráči, střelecky se prosadili Graf, Šimůnek a Jan. V brance opět předvedl velmi kvalitní výkon Petr Foltýn.

Další kolo na horké půdě Starého Plzence bude jistě dalším urputným soubojem. Přejme našim hráčům, aby uspěli i v něm.