Ne 21. Únor 2010 16:30
II. liga muži - Jihozápad Čechy (2009/2010)

TJ Lokomotiva Plzeň "B" - SK Praha 4

26 : 34 / 10 : 17

Odhodlání mladých hráčů domácí Lokomotivy velice brzy zmrazili zkušení hráči hostí. O vítězi rozhodla první čtvrthodina zápasu, když v 16. minutě hosté vedli 10 : 2. Příčinou byl přílišný a jak se později ukázalo i zcela zbytečný respekt domácích vůči svému soupeři. Neproměňování jasných brankových příležitostí byla vodou na mlýn hostí, kteří dokázali brankově trestat každou takovou chybu. V této fázi se nedařila střelba ze střední vzdálenosti a i souhra trpěla křečovitostí. Trenér domácích Zeus reagoval oddychovým časem, zvýšil hlas a hráči následně důraz a nasazení. Zbytek zápasu již byl herně i brankově vyrovnaný, ale o vítězi bylo již vlastně rozhodnuto.

Porážku je nutné brát jako poučení do dalších zápasů. Je třeba poctivě pracovat po celých šedesát minut utkání. Příležitost se naskýtá již o příštím víkendu.