II. liga muži - Jihozápad Čechy (2009/2010)

Praha 4 - TJ Lokomotiva Plzeň "B"

34 : 20 / 16 : 10

Vysoká porážka.

V utkání na palubovce jednoho z favoritů soutěže držela Lokomotiva krok s domácím družstvem pouze do 24. minuty 1. poločasu. To ukazatel skore registroval stav 12 : 10. Koncovku prvního poločasu však opanovali domácí a poločas skončil jejich zaslouženým šestibrankovým vedením. Přes upozornění na chyby, které do přestávky Lokomotiva produkovala, obraz hry se nezměnil.  Vstup do druhé třicetiminutovky tak rozhodl o vítězi utkání. Domácí rychle zvýšili na třináctibrankový rozdíl a utkání se jen dohrávalo. Lokomotiva zklamala v nedůrazné obraně, kdy se ukázalo, že zejména mladí hráči namají zažité základní návyky. V útočné fázi se projevila absence kolektivního pojetí pramenící za slabé hry středních spojek. Těchto nedostatků naopak zkušení domácí hráči dokázali využít a nemilosrdně trestali brankami každou chybu. Před družstvem je hodně práce - především mladí hráči si musí osvojit  herní disciplínu a zodpovědnost. Nelámejme však nad hráči hůl - naopak jim držme palce, aby si uvědomili, co všechno musí pro dobré vyslédky ještě udělat.