So 15. Září 2007 16:30
Extraliga muži ČR (2007/2008)

HC Dukla Praha - TJ Lokomotiva Plzeň

30 : 21 ( 14 : 10 ) slabý výkon Lokomotivy

Hned od začátku zápasu dokazoval plzeňský brankář Lukáš Kurial, že má své bývalé spoluhráče z Dukly dobře přečtené a především jeho zásluhou drželi hosté s Pražany dlouho krok. Poprvé se dostali domácí do výraznějšího vedení v 19. minutě, kdy plzeňský odchovanec Jan Stehlík zvyšoval na 9:5. Čtyřbrankový náskok si potom Dukla udržela až do poločasu.

‾V úvodu jsme se s nimi tahali o vedení, ale v rozhodujících momentech, kdy jsme potřebovali dát gól a soupeři odskočit, jsme bohužel neproměnili, nebo jsme udělali technickou chybu,“ uvedl plzeňský trenér Vladimír Haber.

Po přestávce se opět hrála velmi vyrovnaná partie. Plzeň dokonce snížila na 15:17, ale domácí postupně získali své čtyřbrankové vedení zpět a ve 49. minutě to bylo 21:17.

Závěr utkání ovšem Lokomotiva absolutně nezvládla. ‾Za posledních deset minut jsme udělali osm technických chyb a soupeř nás trestal především z rychlých útoků. Poslední desetiminutovku jsme tak prohráli 4:9, a to bylo rozhodující,“ pokračoval kouč Lokomotivy.

‾Prohrát o devět gólů je sice hodně, ale ten výsledek neodpovídá celkovému výkonu týmu. Je to především chybami jednotlivců a nedodržením taktických pokynů. To jsme nezvládli, a to nás položilo,“ dodal Haber.

Rozhodčí: Novotný, Nesvadba. Sedmimetrové hody: 2/1:5/3. Vyloučení: 5:4. ČK: Rams (Dukla). Diváci: 160.

Nejvíce branek Dukly: Stehlík 9/1, Lehotský, Tůma a Landa 4.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Kalaš 2, Zoubek, Šetlík 3/2, Bečvář, Šik 3, Zeus 4/1, Klíma, Houdek, Soukup 4, F. Tureček 2, Klekner, Blecha 3.