Ne 15. Březen 2009 16:00
I. liga starší dorostenci (2008/2009)

Jičín- Loko Plzeň

Jičín - Loko 35:30 (19:16)

Hráči Loko přijeli do Jičína s odhodláním navázat na předchozí výsledky a dobrou hru ze zápasů
s Duklou a v Karviné,ale také s vědomím,že minulý týden měli někteří hráči tréninkový výpadek v důsledku prázdnin
a tak jsme trénovali v 5 lidech.Proto jsme měli obavy co s mužstvem toto tréninkové manko udělá.Neboť týdenní výpadek
v tréninku se musí v samotné hře projevit.Krom toho v Jičíně chyběla opora z posledních zápasů Adam Strýc
v důsledku nemoci.
Samotný vstup do zápasu se hráčům Loko povedl a stav byl v 6 min. 2:6,ve 22 min.11:14 a v této fázi utkání
začali hráčům docházet síly a domácí během 3 minut otočili stv na 16:14 a poločasových 19:16.
O přestávce hráči nabrali síly a ve 12 minutě 2 poločasu byl stav nerozhodný 24:24.V této době se u hráčů
opět začal projevovat tréninkový výpadek úbytkem sil a domácí odskočili na rozhodující náskok 30:25
a toto manko už se nepodařilo umazat.
Tento zápas jasně ukázal především hráčům,že bez každodenního poctivého tréninku se soutěž jako dorostenecká
liga nedá hrát.Projevilo se to,že pokud hráči mají dostat sil,dokáží plnit taktické pokyny,realizovat
své návyky v utkání,nedělají tech.chyby,ale s úbytkem sil klesá koncentrace,vznikají technické chyby
a vyspělý soupeř toho dokáže využít.Pokud hráči měli síly v utkání vedli,s úbytkem sil se stav utkání otočil.
Mužstvo má nyní 14 dní na doplnění sil a přípravu na další boje v lize st.dorostu.