Ne 9. Prosinec 2007 17:00
Extraliga muži ČR (2007/2008)

SKP Frýdek Místek - TJ Lokomotiva Plzeň

29 : 29 ( 17 : 15 ) Házenkáři Lokomotivy se rozloučili remízou
Ziskem jednoho bodu zakončili své účinkování v podzimní část extraligy házenkáři Lokomotivy Plzeň. V utkání 16. kola remizovali 29:29 ve Frýdku–Místku.

První poločas byl velmi vyrovnaný, až v jeho závěru si domácí zajistili dvoubrankový náskok 17:15.

Ve druhém dějství se dostal Frýdek do vedení 24:19. Hosté ovšem nesložili zbraně a tři minuty před koncem utkání otočili na 28:26 ve svůj prospěch. Soupeř ale vyrovnal a ani vedení Plzně 29:28 neznamenalo vítězství. Poslední slovo měli domácí a zápas skončil dělbou bodů.

„Myslím, že remíza odpovídá dění na hřišti. Obrana nám tentokrát nefungovala tak jako třeba proti Dukle,“ uvedl trenér Plzně Vladimír Haber.

Plzeňští házenkáři zůstali na Moravě, neboť dnes je v Karviné čeká osmifinále Českého poháru.

Frýdek–Místek – Lokomotiva Plzeň 29:29 (17:15). Branky domácích: Kolmajer 8, Toms 5, Požárek 4, Meca 4, Sliwka 4, Vacula 4. Sedmimetrové hody: 6/6:2/1. Vyloučení: 4:3. ČK: 1:0 (Toms). Rozhodčí: Horák, Bečička. Diváci: 340.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Kalaš, Zoubek, Šetlík 3, Bečvář 4, Cvikl, Šik 2, Zeus 6/1, Klíma, Soukup 3, F. Tureček 5, Klekner, Blecha 6.