Ne 28. Únor 2010 10:30
II. liga muži - Jihozápad Čechy (2009/2010)

Spartak Sezimovo Ústí - TJ Lokomotiva Plzeň "B"

22 : 23 / 12 : 11

Překvapivé vítězství na palubovce favorita soutěže. Vítězství Lokomotivy se rodilo těžce. Domácí byli v průběhu prvního poločasu aktivnější, v 22. minutě vedli již 11 : 6, ale hosté zpřesněnou hrou dokázali do poločasu zdramatizovat skore i další vývoj utkání. Ve druhém poločase Lokomotiva pokračovala v disciplinovaném výkonu a šla do vedení 14 : 12.  Hráči hostí však nedokázali rozhodnout o vítězi. Ztratili kázeň, začali neúspěšně improvizovat, hra se rozdrobila na osobní souboje. Této situace využili zkušení domácí a zvrátili vedení na svojí stranu. v 54. minutě vedli 21 : 18 a předpokládali další vítězství. V Sezimově Ústí v soutěžním utkání již dva roky nikdo nevyhrál. Trenér Lokomotivy Zeus reagoval oddychovým časem, "srovnal" svoje svěřence a ti se po zbytek zápasu prezentovali výkonem, který jim přinesl konečné šťastné ale zasloužené vítězství. V týmu hostí je nutné pochválit všechny aktéry - střelecky disponované Kalaše a Sedláčka, neúnavně bojujícího Schuta, ale stejně tak i ostatní hráče, kteří na hřišti i na střídačce odvedli maximum pro dobrý výsledek.

Věříme, že zlepšený herní projev bude družstvo Lokomotivy produkovat i v dalších zápasech. Pouze maximálně zodpovědný přístup přinese bodové zisky a postup na špičce bodově vyrovnané tabulky.