Ne 8. Březen 2009 14:30
I. liga mladší dorostenci (2008/2009)

Loko Plzeň - Dukla Praha

30 : 30 ( 15 : 17 )

Utkání ukázalo, jak je důležité vytrvat v úsilí o co nejlepší výsledek až do samého konce. Dukla vstoupila do zápasu výborně a postupně si vybudovávala náskok (18. minuta 14 : 8). Naši chlapci bojovali, ale nízká úspěšnost brankáře nedávala šanci na lepší výsledek. I začátek druhého poločasu byl v režii Dukly, ale houževnatí domácí hráči postupně náskok snižovali a ve 27. minutě se poprvé ujali vedení, když brankář Galuška měl 4 úspěšné zákroky v řadě.V dramatickém závěru soupeř dokázal vyrovnat překvapivou střelou z proti pravidlům provedeným 9 metrovým hodem!

Vzhledem k celkovému průběhu utkání je třeba remízu považovat za spravedlivou.

Vzhledem k absenci několika  hráčům základní sestavy (Touš, Král, Sláma,Langer) bylo družstvo posíleno o několik hráčů ročníku 1992 ( Vainer, Strýc, Kulíšek, Fronk, Duspiva).

Optimální sestavu se podařilo najít trenérovi právě v závěru utkání, kdy došlo k rozhodujícímu obratu.

Nejlepším hráčem byl jednoznačně Michal Tonar, jemuž do svého zranění zdatně sekundoval Adam Strýc i Patrik Vainer.V závěru vzali na sebe zodpovědnost Kulíšek a Švarc, kteří dali spolu s Tonarem rozhodující branky.Za bojovný a kvalitní výkon po celé utkání je třeba pochválit i Davida Vovse.