Plzeňská liga muži (2015/2016)

TJ Slávia VŠ Plzeň "B" - TJ Lokomotiva Plzeň

26 : 28 / 14 : 16

Povolit - přitáhnout. Tak to vypadá podle zápisu. Skutečnost je však jiná. Přestože Lokomotiva zvítězile i tentokrát, jedná se o perně vybojované body a obhajobu neporazitelnosti.

Domácí tým byl výrazně posílen hráči prvního týmu, ale to berme jako pochopitelnou snahu porazit svého tradičního rivala. Družstvu Lokomotivy se nepodařl vstup do utkání, kdy obranný systém 0 : 6 byl příliš pasivní a slávisté se tak snadno dostávali do střelby ze střední vzdálenosti, na kterou - přes veškerou snahu Martin Perník v brance hostí  - nestačil. Přechod na obranný systém 1 : 5 přivodil obrat a tak do kabin odcházeli s dvoubrankovým vedením hosté. Druhý poločas se opět vyvíjel ve prospěch domácích. Ti rychle skore srovnali a šli do mírného vedení. V té době se Lokomotivě opět nedařilo v obraně, vázla útočná souhra a procenta proměňování střeleckých příležitostí byla slabá. V takto vypjatých zápasech o vítězi rozhodují poslední minuty. Tak tomu bylo i v tomto utkání. Čtyři minuty před koncem za nerozhodného stavu chytil Martin Perník těžké střely, Filip Tureček uplatnil svojí zkušenost a dravost, Roman Šmíd zlepšil koncovku a do té doby nenápadný Marek Klekner vstřelil důležité branky a z vítězství se radovali "Zelené huby".