28. Září 2007 16:00
Extraliga muži ČR (2007/2008)

TJ Lokomotiva Plzeň - HK Město Lovosice

20 : 24 ( 5 : 9 ) První porážka na domácím hřišti.
Sestava a branky: Kurial, Broško – Zeus 1, Blecha 2, Šetlík 5, Tureček 4, Klíma 2,

Šik 5, Soukup 1, Klekner, Uhlář, Zoubek, Bečvář, Kalaš

Až ve třetím utkání na domácí půdě jsme poprvé ztratili oba body proti družstvu Lovosic, které v posledních dvou ročnících Extraligy obsadilo vždy medailové stupně.

V úvodu utkání na obou stranách dominovali obrany a brankáři. Ještě ve dvacáté minutě prvního poločasu byl stav utkání 4:3 v náš prospěch. Od té doby jsme skórovali do konce poločasu pouze jedenkrát a soupeř získal do poločasu čtyřbrankový náskok. Úspěšnost naší střelby byla jen 23%, což je silně podprůměrné. Ve druhém poločase se nám podařilo hru vyrovnat a v šestnácté minutě byl stav utkání nerozhodný 15:15. Od té doby si soupeř udržoval mírný, dvougólový náskok až prakticky do posledních minut utkání, kdy jsme se pokusili agresivní obranou zvrátit výsledek na naši stranu ale to se nám nepodařilo a Lovosice nakonec zvítězili rozdílem čtyř branek. Celkově je možno říci, že utkání bylo vyrovnané, mělo velice dobrou úroveň a škoda jen našich neproměněných, vyložených šancí v rozhodujících momentech utkání. Nedařilo se tentokrát křídlům, spojky zatím svojí úspěšností střelby zůstávají za očekáváním. Nutno pochválit hráče za nasazení a hru v obraně.