Ne 12. Říjen 2008 14:30
I. liga starší dorostenci (2008/2009)

S.N. Veselí -Loko Plzeň

25 : 24 ( 12 : 10 )

V dalším kole ligy st.dorostu zajížděli hráči Loko do Nového Veselí,k soupeři,jenž v soutěži ztratil pouze 2 body.Soupeř,v jehož dresu nastoupili pouze hráči ročníků 90 a 91 ukázal,že na jeho hřišti se budou body získávat jen těžce.Přesto bod měli hráči Loko nadosah v posledních sekundách zápasu.Určitě za svůj bojovný výkon,nasazení a předváděnou hru by si bod zasloužili.

Zápas se odehrál v nádherné atmosféře,krásné hale a před zaplněným hledištěm místních fandů,kteří celý zápas neúnavně fandili svým chlapcům a je dobře pro rozvoj házené,že i v tak malých městech jako Nové Veselí je,se najdou nadšenci a fandové házené.

Utkání tudíž mělo vše to,co si 1 liga st.dorostu jistě zaslouží.Vývoj zápasu byl vyrovnaný a soupeři se neustále střídali ve vedení.Bohužel se zranil ve 20 min. do té doby nejlepší hráč hostů Mezek.Ve 26 min.byl stav vyrovnaný 10:10 a do konce 1 poločasu domácí odskočili na poločasových 12:10.Ve 2.poločase domácí odskočili v 15 min. na rozdíl 5 gólů 20:15.Zvýšenou aktivitou,důrazem v osobních soubojích,však hosté dokázali utkání zdramatizovat a za stavu 25:24,8 vteřin před koncem měli možnost míč po tech.chybě domácích rozehrávat.Hrálo se 5 na 5,neboť byli 2 hráči vyloučeni.Po rychlém rozehrání se míč dostal na brankoviště k našemu hráči,ale bohužel v momentě náskoku zcela volného hráče zapískal rozhodčí konec utkání.Je to škoda,neboť remíza by utkání rozhodně slušela.Pochvalu si zaslouží všichni hráči,kteří k utkání nastoupili,a přesvědčili se,že se utkání hraje do posledních sekund a i nepříznivý stav se dá kvalitní hrou,nasazením a bojovností zvrátit.Pro naše mladé mužstvo,které má budoucnost,jsou takové vypjaté zápasy výbornou školou a určitě své zkušenosti z těchto zápasů v příštích letech a v utkáních zúročí.Třeba Adam Strýc,který za stavu 25:24,30 vteřin před koncem vystřelil z nepřipravené pozice,už nyní do konce své kariery bude vědět,že za takového stavu a v takovém čase se musí útok dohrát a vystřelit v posledních sekundách.Sám to po utkání potvrdil,a přiznal,že takovéto zápasy jsou pro něho obrovským přínosem.A to je hráč svým věkem patřící do kategorie ml.dorostu.

Sestava a branky: Misař 44stř./23 g. - 48%,Pich 4/2-50%

Mezek 6/4-66%,Květoň 6/4-66%,Strýc 11/5-46%,Jedlička 11/7-64%,Skočil 2/0-0%,Holík 1/0-0%,Vainer 8/3-38%,Blumentrit 1/1-100%,Fronk,Moule

Trenéři:Šetlík,Will  Vedoucí:Raizl