Čt 9. Srpen 2007 18:30
Extraliga muži ČR (2007/2008)

TJ Lokomotiva Plzeň - HSC Bad Neustadt

31 : 26 (16 : 10) - (přípravné utkání)

První ze série přípravných zápasů zvládli házenkáři Lokomotivy Plzeň na výbornou. Ve čtvrtek, přesně měsíc před startem extraligy, zvítězili na domácí palubovce nad německým druholigovým Bad Neustadtem 31:26.

Od prvních minut zápasu měli domácí více ze hry a svoji převahu dokázali vyjádřit i gólově. V 6. minutě vedli už 4:1. Důležitý moment utkání přišel mezi 11. a 18. minutou, kdy se Lokomotiva dostala sérií pěti branek do vedení 11:5. Svůj náskok si dál udržovala a v poločase to bylo 16:10.

‾V prvním poločase se nám dařil přechod do rychlého útoku a rovněž hra postupného útoku fungovala, tak jak má,“ řekl po utkání trenér Plzně Vladimír Haber.

V úvodu druhého dějství Plzeň ve svém výkonu trochu polevila a dovolila soupeři snížit na 15:18. Potom se opět herně zvedla a odskočila Bad Neustadtu až na sedm branek (24:17). V závěru rozhodnutého duelu ještě hosté dokázali zkorigovat na konečný pětibrankový rozdíl (31:26).

‾Z toho zápasu jsem měl trochu strach, protože zatížení hráčů je teď dost velké. Ještě včera (středa, pozn. autora) jsme dělali kondiční přípravu a já měl obavu, jak k tomu utkání kluci přistoupí,“ přiznal plzeňský kouč.

Jeho obavy se však nepotvrdily. ‾Všichni hráči, kteří se dostali do sestavy, hráli s plným nasazením a odvedli výkon, který v současné době odpovídá tomu, co máme natrénováno,“ byl po utkání spokojený Haber.

V domácím dresu nastoupily také čtyři posily: Martin Šetlík, Adolf Blecha, Vojtěch Šik a brankář Lukáš Kurial. Barvy Bad Neustadtu hájil bývalý hráč Plzně Michal Tonar.

Další přípravné střetnutí čeká házenkáře Lokomotivy již v pátek. V Městské hale na Slovanech přivítají od 18.30 hodin německé Aue.

Sedmimetrové hody: 5/3:4/1. Vyloučení: 5:6.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Kalaš 5, Zoubek 2, Bečvář 1, Schut, Šik 2, Zeus 4, Klíma 1, Šetlík 5/3, Blecha 4, Soukup, Tureček 5, Klekner 2.