Ne 9. Září 2007 10:30
Extraliga muži ČR (2007/2008)

TJ Lokomotiva Plzeň - TJ Jiskra Lázně Třeboň

29 : 25 / 15 : 15 vybojované zasloužené vítězství

K prvnímu dlouho očekávanému utkání Extraligy mužů ročníku 2007-08 jsme nastoupili v téměř kompletní sestavě až na Korandu a Houdka .

Úvod utkání byl zcela v naší režii. Dostali jsme se do vedení až o čtyři branky. Pak jsme však začali chybovat v útočné fázi, technické chyby a nepřipravená střelba ze spojek, soupeř toho dokonale využil a tak skončil první poločas 15 : 15. Ve druhém poločase jsme se sice vyvarovali ztrát míče, ale přestali jsme proměňovat i ty nejvyloženější šance. Teprve v posledních osmi minutách jsme díky koncentrované obraně o dobrému přechodu do rychlého útoku rozhodli o konečném vítězství 29 : 25. Hráče je nutno pochválit za nasazení a přístup k utkání. Nebyla to sice hra podle našich představ, ale na hráčích bylo vidět, že jsou v úvodním utkání nové sezóny hodně nervózní, hlavně ti mladší a méně zkušení. Naopak ostřílení borci Šetlík a Blecha dokázali jakým přínosem pro družstvo jsou. Velice dobře zachytal i Lukáš Kurial. Věřím, že v příštích domácích zápasech již nervozita z hráčů spadne a výkon bude ještě lepší.

Chtěl bych kromě hráčům poděkovat i našim divákům, kteří nás během celého utkání povzbuzovali a i oni mají nemalou zásluhu na našem vítězství. Příští sobotu nás čeká těžké utkání proti jednomu z favoritů Extraligy Dukle Praha. Pokusíme se přivézt z Prahy alespoň jeden bod, který by pro nás měl cenu zlata. Za 14 dní se pak těšíme, že nás přijdete opět povzbudit v utkání proti Frýdku-Místku a vytvoříte stejně dobrou diváckou kulisu jako při úvodním utkání s Třeboní Trenér družstva mužů Vladimír Haber