Ne 4. Prosinec 2016 16:00
II. liga muži - Jihozápad Čechy (2016/2017)

TJ HK Slávie VŠ Plzeň "A" - TJ Lokomotiva Plzeň "A"

23 : 25 / 11 :13

Plzeňské derby se všemi atributy utkání tradičních soupeřů. Rivalita, rychlost, tvrdost, emoce. To vše měla možnost vidět početná divácká obec.

Do utkání lépe vstoupili domácí hráči. Jejich motivace pokořit Lokomotivu byla zřejmá ze všech herních činost - maximální nasazení, dobrá, pohyblivá a tvrdá obrana, rychlý přechod od útoku a přesné zakončení, dobrý výkon brankáře. To vše vyústilo v rychlé vedení 5: 1. Hosté reagovali odddychovým časem. Přinesl zejména zlepšení obranné činnosti, které umožnilo zrychlení přechodu do útoků a jejich úspěšné zakončení. Skore se začalo postupně vyrovnávat a přiklánět ve prospěch hostí. Nepomáhala ani změna obranného systému Slávie na aktivní 1 : 5. V 25. minutě Lokomotiva vedla již 12 : 9. Na začátku druhého poločasu hosté zvýšili svoje vedení na 16 :12 a vše nasvědčovalo tomu, že u vítězi je rozhodnuto. Nutno však ocenit bojovnost domácích, kteří nekapitulovali a nadechli se ke statečnému výkonu. V těchto okamžicích se střelecky dařilo zejména tradičnímu střelci Bejvlovi. Slávia pokračovala v aktivní vysunuté obraně a utkání získalo nový náboj. V polovině druhého poločasu na zastaralém ukazateli skore problikával nerozhodný stav 16 : 16. Lokomotiva však soustředěným výkonem opět odskočila do tříbrankového vedení a vítězství a bodový zisk si již uhájila.

Utkání přineslo dramitickou házenou. Lokomotiva potvrdila roli favorita, ale její výkon byl trochu upracovaný. O vítězství se zasloužili všichni její hráči. Tahounem byl Filip Tureček, který udivuje svým fyzickým fondem. Obě krajní spojky rovněž splnili svoje střelecké povinnosti. V obraně odváděl velké penzum práce Vojtěch Šik. Stínem utkání bylo  zranění Michala Kašpara (zlomené žebro?), které mu svými nekoordinovanými pohyby nohou způsobil Luboš Knakal. Pozápasová reakce hlavního pořadatele Nového rovněž nepotvrdila sportovní etmosféru.

Můžeme se těšit na poslední utkání podzimní části tohoto soutěžního ročníku se Sokolem Vršovice. Vršovičtí dokonce na toto utkání vyslali svého zvěda. Věřme, že i hráči Lokomotivy se na závěrečné utkání řádně připraví.