Ne 7. Září 2014 18:15
Plzeňská liga muži (2014/2015)

TJ Lokomotiva Plzeň - HK Rokycany

30 : 20 / 14: 8

Utkání bylo klasickým prvním zápasem nového soutěžního ročníku. Obě družstva měla plné soupisky a stejně tak i chuť do hry a po vítězství. Nedělejme si iluze, že by na úrovni Západočeské ligy družstva absolvovala náročnou a komplexní letní přípravu. Hráči budou více spoléhat na svoje herní zkušenosti a z předcházejících let absolvované tréninkové penzum.

A byli to právě hráči domácí Lokomotivy, kteří díky uvedeným vlastnostem zachytili začátek utkání a šli do výrazného brankového vedení. V 19. minutě prvního poločasu svítil na ukazateli skóre stav 11 : 1 a prakticky bylo rozhodnuto, kdo získá první body. V závěru poločasu sice polevili v koncentraci a dovolili tak hostím vstřelit několik branek. Ve stejném duchu se nesl i začátek poločasu druhého a to až do stavu 18 : 13. Hráči Lokomotivy si však rozhodně nechtěli komplikovat osud zápasu, zpřesnili svoje kombinace a opět zrychlili přechod do útoku. Výsledkem byl nárůst skóre v jejich prospěch a hrstka diváků se dočkala i prestižního třicátého gólu.

Vítězství domácích bylo zasloužené. Lokomotivá mohla a to zejména v začátku utkání opřít svůj výkon o spolehlivého Martina Perníka v brance. Z pestré rozehrávky Milana Zeuse těžili všichni jeho spoluhráči. Zejména dohrávání do pivota bylo příkladné. Zde potěšil přítomné s chutí hrající Libor Junek, který předváděl i excelentí zpracování míče do jedné ruky a razantní uvolnění otočkou zakončené neomylnou střelbou. Jan Nový navázal na svojí střeleckou pohodu z minulého soutěžního ročníku. Doufejme, že herní pohoda bude trvalého rázu. O tom se přesvědčíme o příštím víkendu na hřišti Starého Plzence.