So 24. Březen 2018 15:30
II. liga muži - Jihozápad Čechy (2017/2018)

TJ Lokomotiva Plzeň "A" - TJ Lokomotiva České Budějovice

33 : 26 / 16 : 11

Výkony Lokomotivy v jarní části soutěžního ročníku nejsou optimální. Dnešní zápas obou Lokomotiv však snese pochvalu a to po všech stránkách. Kvalitní i pohlednou házenou předváděla obě družstva. Celé utkání bylo sehráno ve svižném tempu. Rychlý přechod do útočné fáze stejně tak jako zodpovědný návrat do obranných pozic přijala obě družstva. Technických chyb jsme viděli rovněž minimum. Domácí začali zostra, střelecky se dařilo především Vojtěchovi Šikovi a brzy se ujali vedení 6 : 2. Hosté změnili obranný systém a rozdíl ve skore se přestal zvyšovat. Přesto plzeňská Lokomotiva vedla v poločase o pět branek. I druhý poločas se nesl v podobném duchu. Hosté bojovali, opírali se zejména o výkon exextraligového Radka Mráze. Domácí tradičně spoléhali na rovněž exextraligově zkušené Turečka, Šika a Zeuse. Posledně jmenovaný utkání nedohrál pro tržnou krvavou ránu na hlavě. V řadách domácích je nutné ještě pochválit oba brankaře - Bokůvku i Kaisera. Oba odvedli více než spolehlivý výkon. Ne všem hráčům se zápas plně vydařil. Všichni však příkladně bojovali a po zásluze zvítězili.

Rádi bychom viděli i v dalších zápasech stejnou míru entuziasmu a herní kvality.