Ne 7. Září 2008 13:00
II. liga muži - Jihozápad Čechy (2008/2009)

HK Starý Plzenec - Loko Plzeň

22 : 31 (8 : 16 )

V prvním kole 2. ligy mužů nastoupila juniorka Loko Plzeň proti družstvu Starého Plzence, se kterým prohrála před 14 dny v přípravném turnaji na Košutce. Tentokrát však hráči přistoupili k tomuto prestižnímu derby velmi zodpovědně a od začátku nenechali nikoho na pochybách o svém jasném vítězství. Po několika vynikajících zákrocích brankáře Petra Foltýna se družstvo dostalo do rychlého vedení především výborně realizovanými rychlými útoky, keré zakončoval skvěle Sedláček( 7. minuta 6:0), v tomto trendu pokračovalo i nadále, přidala se i výborná střelba z prostoru levého křídla (Štýs) i z prostoru spojek ( Kalaš, Sedláček, Fořt).Ve 24. minutě byl stav 13:4.

Ve druhém poločase družstvo pokračovalo ve výborném výkonu a nedalo bojovnému soupeři ani minimální šanci na zvrat v utkání. Za předvedenou hru i nasazení zaslouží pochvalu všichni hrači včetně brankáře Jabůrka, který nastoupil obětavě jako hráč v poli.

Zajímavostí je fakt, že nejlepší hráči soupeře prošli tréninkovým procesem v SCM Loko Plzeň