Čt 28. Červen 2007 18:30
Extraliga muži ČR (2007/2008)

TJ Lokomotiva Plzeň - Bahrain U19

29 : 26 (11 : 13) - (přípravné utkání)

Házenkáři Lokomotivy Plzeň porazili v prvním přípravném utkání na nadcházející ročník extraligy juniorskou reprezentaci Bahrajnu 29:26. Domácí vyšli vstříc družstvu hostí, které se připravovalo na MS devatenáctiletých. Do utkání nastoupilo z plné zátěže letní přípravy, což se projevilo na plynulosti hry. V první polovině utkání, které se hrálo v Městské hale na Slovanech, měli více ze hry hosté a v poločase vedli 13:11. Po změně stran ovšem začali na hřišti dominovat plzeňští házenkáři a vývoj zápasu dokonale otočili.

Během úvodních šesti minut si Lokomotiva vytvořila náskok 4:1 a slušně zaplněná hala začala věřit v jednoznačný průběh utkání. Potom se ale Bahrajn důslednou obranou a přesnou střelbou dostal do vedení 6:4 a s domácími to vypadalo špatně. ‾U našich hráčů byla v těchto fázích vidět taková křeč. Hodně se chtěli ukázat a z toho pramenily ty chyby, které v tréninku nedělají,“ viděl příčiny herního výpadku svých svěřenců Vladimír Haber, trenér Lokomotivy Plzeň.

V dalším průběhu hry se Bahrajn dostal až do vedení 12:8, ale domácím házenkářům se do přestávky podařilo snížit náskok soupeře na rozdíl dvou branek (13:11).

Do druhého poločasu nastoupil celek Lokomotivy jako vyměněný. Během tří minut se dostal do vedení 15:13 a hosté najednou nevěděli, kam dřív skočit. Západočeši si dále vypracovali až šestibrankový náskok, ale vlastní nedisciplinovaností dovolili snížit Bahrajnu na závěrečných 29:26.

‾V celku jsem s utkáním spokojený. Šlo hlavně o to, aby dostali přiležitost všichni hráči. Je důležité, že jejich přístup k zápasu byl takový, jak jsem si ho představoval,“ těšilo plzeňského kouče. Z dlouho avizovaných posil se v dresu Lokomotivy ukázal nakonec pouze Martin Šetlík. Adolf Blecha plnil pracovní povinnosti a Lukáš Kurial zůstal v Praze a leží v posteli s horečkou. ‾Hrozně mě to - štve. Ještě ve středu jsem byl v Plzni trénovat a na ten zápas jsem se moc těšil,“ mrzelo Kuriala, který na západ Čech přestoupil z pražské Dukly.

Sestava a branky Plzně: Křížek, Broško - Soukup 3, Houdek 2, Kalaš 2, Šetlík 1, Klekner 2, Zeus 7, Koranda 2, Zelenka, Klíma 1, F. Tureček 4, Cvikl 1, Šmíd 2, Uhlář 2.

LOKOMOTIVA Plzeň - Bahrain 29:26 (28.6.2007)

LOKOMOTIVA sehrála v rámci přípravy na novou ligovou sezónu utkání s atraktivním soupeřem – národním družstvem Bahrainu do 19 let.

Začátek patřil domácím a LOKOMOTIVA snadno vedla 4 :1. Hráči Bahrainu však utkání otočili a vedli již 7 :11. Poločas skončil 11 : 13. Začátek II. poločasu opět patřil domácím, kteří zvyšovali náskok až na 23 : 17. Ke konci utkání Bahrain snížil na 27 : 26, ale vyrovnat se jim nepodařilo a naopak ještě inkasovali dvě branky.

Střelecky se v domácím týmu dařilo Milanu Zeusovi, který soupeři nastřílel 7 branek. V družstvu Bahrainu byli střelci vyrovnanější a po 3 brankách vstřelili: Hasan Isa, Jasim Abbas a Ali Mirza.

Kliknutím na náhled zobrazíte fotografii.