Ne 11. Prosinec 2016 16:30
II. liga muži - Jihozápad Čechy (2016/2017)

TJ Lokomotiva Plzeň "A" - TJ Sokol Vršovice Praha

27 : 28 / 12 :16

Poslední utkání podzimní části soutěžního ročníku rozhodlo o tom, kdo bude přezimovat na vedoucím místě tabulky. Ambiciózní hosté - Sokol Vršovice usiluje o postup do I. ligy a s tímto cílem vstoupil do utkání. S dravostí v rychlých útocích a s agresivitou v osobních soubojích v obranné fázi. Pokud se na straně domácích navíc kupily technické chyby, ukvapené přihrávky, nedůrazná a nepřesná  koncovka vedli hosté v 18. minutě po zásluze 13 : 7. Vysoký počet branek vypovídal o velmi chatrné obraně Lokomotivy. Její hráči se pomalu vraceli a pokud ano, nedokázali se zformovat natolik, aby se stali nepřekonatelným valem. V obranné fázi chybělo i zdvojování a zastupování při bránění postupných útoků hostí. Domácí přes nepřesvědčivý herní projev však nesložili zbraně. Vhodně zvolený oddechový čas zbrzdil dominanci hostí. Skóre se téměř vyrovnalo. Vršovičtí dokázali kontrovat a tak do šaten odcházeli se čtyřbrankovým vedením. Nutno přiznat, že hosté byly lepším a kompaktnějším celkem. V prvním poločase snese přísnější měřítko z hráčů Lokomotivy pouze brankář Bokůvka, univerzál Houdek a tvůrce hry Tureček. Ten navíc v 28. minutě utrpěl svalové zranění, které mu zabránilo pokračovat v další hře.

V druhé poločase domácí bojovali. Stále se však nebyli schopni vyvarovat elementárních chyb a tak v 45. minutě hosté vedli rozdílem pěti branek - 24 : 19. Závěr utkání vyzněl ve prospěch Lokomotivy - ta snížila na rozdíl jedinné branky, na zisk bodů však již nedosáhla. Zejména v koncovce utkání mrzí neproměňování jasných brankových příležitostí.V brance odváděl solidní výkon Košnař a v útočné i obranné fázi byl opět velice platný Karel Houdek.

Hosté zvítězili po zásluze. Věřme, že se na straně domácích v zimní přestávce výrazně zlepší tréninková morálka. Ta je základem kvalitní přípravy a následně i zlepšených výkonů v jarní části soutěže.